Sportswatch: Tacoma Area High School Schedules

0
36

4A SOUTH PUGET SOUND LEAGUE
BELLARMINE PREP LIONS

VOLLEYBALL

09/06 Seattle Prep 5:15 p.m.

09/08 West Valley 5 p.m.

09/13 Tumwater 7:15 p.m.

09/20 @Skyline 7 p.m.

09/23 @Kent Classic 9 a.m.

09/26 @Curtis 7:15 p.m.

09/28 Graham Kapowsin 7:15 p.m.

10/04 @Rogers 7:15 p.m.

10/05 @Mercer Island 5:15 p.m.

10/10 Puyallup 7:15 p.m.

10/12 @Olympia 7:15 p.m.

10/14 @Monroe Tourn. 9 a.m.

10/16 South Kitsap 7:15 p.m.

10/18 @Sumner 7:15 p.m.

10/24 Emerald Ridge 7:15 p.m.

GIRLS SOCCER

09/05 @Rogers 7:30 p.m.

09/09 @Olympia 7:30 p.m.

09/12 Emerald Ridge 7:30 p.m.

09/14 @Curtis 7:30 p.m.

09/19 South Kitsap 7:30 p.m.

09/21 @Sumner 7:30 p.m.

09/26 Graham Kapowsin 7:30 p.m.

09/28 @Puyallup 7:30 p.m.

10/03 Rogers 7:30 p.m.

10/07 Olympia 1 p.m.

10/10 @Emerald Ridge 7:30 p.m.

10/12 Curtis 7:30 p.m.

10/17 @South Kitsap 7:30 p.m.

10/19 Sumner 7:30 p.m.

10/24 @Graham Kapowsin 7:30 p.m.

10/26 Puyallup 7:30 p.m.

FOOTBALL

09/02 @Rogers 7 p.m.

09/08 @Lakes 7 p.m.

09/15 Olympia 7 p.m.

09/22 Emerald Ridge 7 p.m.

09/29 @Curtis 7 p.m.

10/06 South Kitsap 7 p.m.

10/13 @Sumner 7 p.m.

10/20 Graham Kapowsin 7 p.m.

10/27 @Puyallup 7 p.m.

CURTIS VIKINGS
VOLLEYBALL

09/05 @Tumwater 7 p.m.

09/07 Rogers 7 p.m.

09/11 Auburn MtnView 7 p.m.

09/23 @Kent Classic 9 a.m.

09/26 Bellarmine 7 p.m.

09/28 @Rogers 7 p.m.

10/02 Puyallup 7 p.m.

10/04 @Olympia 7 p.m.

10/07 @Sumner Invite 9 a.m.

10/10 South Kitsap 7 p.m.

10/12 @Sumner 7 p.m.

10/16 Emerald Ridge 7 p.m.

10/24 @Graham Kapowsin 7 p.m.

GIRLS SOCCER

09/05 Puyallup 7:30 p.m.

09/07 @Graham Kapowsin 3:30 p.m.

09/09 Sumner 7:30 p.m.

09/12 @Olympia 7:30 p.m.

09/14 Bellarmine 7:30 p.m.

09/19 @Rogers 7:30 p.m.

09/21 Emerald Ridge 7:30 p.m.

09/28 @South Kitsap 7:30 p.m.

10/03 @Puyallup 7:30 p.m.

10/05 Graham Kapowsin 7:30 p.m.

10/07 @Sumner 7:30 p.m.

10/10 Olympia 7:30 p.m.

10/12 @Bellarmine 7:30 p.m.

10/17 Rogers 7:30 p.m.

10/19 @Emerald Ridge 7:30 p.m.

10/26 South Kitsap 7:30 p.m.

FOOTBALL

09/01 Puyallup 7 p.m.

09/08 @Graham Kapowsin 7 p.m.

09/15 Sumner 7 p.m.

09/22 @Olympia 7 p.m.

09/29 Bellarmine 7 p.m.

10/06 @Rogers 7 p.m.

10/13 Emerald Ridge 7 p.m.

10/20 @Issaquah 7 p.m.

10/27 @South Kitsap 7 p.m.

3A PIERCE COUNTY LEAGUE

LINCOLN ABES
VOLLEYBALL

09/12 Spanaway Lake 7:15 p.m.

09/14 @Stadium 7:15 p.m.

09/18 Wilson 7:15 p.m.

09/20 @Mt. Tahoma 7:15 p.m.

09/25 Bonney Lake 7:15 p.m.

09/27 Bethel 7:15 p.m.

10/02 Lakes 7:15 p.m.

10/04 @Spanaway Lake 7:15 p.m.

10/10 Stadium 7:15 p.m.

10/12 @Wilson 7:15 p.m.

10/17 Mt. Tahoma 7:15 p.m.

10/19 @Bonney Lake 7:15 p.m.

10/24 @Bethel 7:15 p.m.

10/26 @Lakes 7:15 p.m.

GIRLS SOCCER

09/06 Henry Foss 5 p.m.

09/08 River Ridge 7 p.m.

09/12 Bethel 7 p.m.

09/14 Stadium 7 p.m.

09/19 @Lakes 7 p.m.

09/21 Spanaway Lake 7 p.m.

09/26 @Bonney Lake 7:30 p.m.

09/28 Mt. Tahoma 7 p.m.

10/03 @Wilson 7:15 p.m.

10/05 @Bethel 7:30 p.m.

10/10 @Stadium 7:15 p.m.

10/12 Lakes 7 p.m.

10/17 @Spanaway Lake 3:30 p.m.

10/19 Bonney Lake 7 p.m.

10/24 @Mt. Tahoma 6:30 p.m.

10/26 Wilson 7 p.m.

FOOTBALL

09/02 O’Dea 4 p.m.

@Husky Stadium

09/08 @Auburn MtnView 7 p.m.

09/15 @Bethel 7 p.m.

09/22 @Lakes 7 p.m.

09/29 Wilson 7 p.m.

10/06 @Mt. Tahoma 7 p.m.

10/13 Spanaway Lake 7 p.m.

10/20 @Bonney Lake 7 p.m.

10/27 Stadium 7 p.m.

LAKES LANCERS
VOLLEYBALL

09/05 Federal Way 7:15 p.m.

09/07 @Clover Park 7:15 p.m.

09/12 @Stadium 7:15 p.m.

09/14 @Mt. Tahoma 7:15 p.m.

09/18 @Bethel 7:15 p.m.

09/20 Spanaway Lake 7:15 p.m.

09/25 @Wilson 7:15 p.m.

09/27 Bonney Lake 7:15 p.m.

10/02 @Lincoln 7:15 p.m.

10/04 Stadium 7:15 p.m.

10/10 Mt. Tahoma 7:15 p.m.

10/12 Bethel 7:15 p.m.

10/17 @Spanaway Lake 7:15 p.m.

10/19 Wilson 7:15 p.m.

10/24 @Bonney Lake 7:15 p.m.

10/26 Lincoln 7:15 p.m.

GIRLS SOCCER

09/05 @Timberline 7 p.m.

09/07 Evergreen 7 p.m.

09/12 @Stadium 7:15 p.m.

09/14 @Mt. Tahoma 6:30 p.m.

09/19 Lincoln 7 p.m.

09/21 Wilson 7 p.m.

09/26 Spanaway Lake 7 p.m.

09/28 @Bethel 5:30 p.m.

10/03 @Bonney Lake 7:30 p.m.

10/05 Stadium 7 p.m.

10/10 Mt. Tahoma 7 p.m.

10/12 @Lincoln 7 p.m.

10/17 @Wilson 7:15 p.m.

10/19 @Spanaway Lake 7:30 p.m.

10/24 Bethel 7 p.m.

10/26 Bonney Lake 7 p.m.

FOOTBALL

08/31 Juanita 7 p.m.

09/08 Bellarmine 7 p.m.

09/15 @Wilson 7 p.m.

09/22 Lincoln 7 p.m.

09/29 Mt. Tahoma 7 p.m.

10/06 @Spanaway Lake 7 p.m.

10/13 Bonney Lake 7 p.m.

10/20 @Stadium 7 p.m.

10/27 Bethel 7 p.m.

MT. TAHOMA T-BIRDS
VOLLEYBALL

09/06 Henry Foss 7:15 p.m.

09/12 Bonney Lake 7:15 p.m.

09/14 Lakes 7:15 p.m.

09/18 Stadium 7:15 p.m.

09/20 Lincoln 7:15 p.m.

09/25 @Bethel 7:15 p.m.

09/27 Spanaway Lake 7:15 p.m.

10/02 @Wilson 7:15 p.m.

10/04 @Bonney Lake 7:15 p.m.

10/07 @Sumner Invite 9 a.m.

10/10 @Lakes 7:15 p.m.

10/12 @Stadium 7:15 p.m.

10/17 @Lincoln 7:15 p.m.

10/19 Bethel 7:15 p.m.

10/24 @Spanaway Lake 7:15 p.m.

10/26 Wilson 7:15 p.m.

GIRLS SOCCER

09/05 @Washington 7 p.m.

09/08 Lewis & Clark 7 p.m.

09/12 @Bonney Lake 7:30 p.m.

09/14 Lakes 6:30 p.m.

09/19 @Wilson 7:15 p.m.

09/21 @Bethel 7:30 p.m.

09/26 @Stadium 7:15 p.m.

09/28 @Lincoln 7 p.m.

10/03 Spanaway Lake 6:30 p.m.

10/05 Bonney Lake 6:30 p.m.

10/10 @Lakes 7 p.m.

10/12 Wilson 6:30 p.m.

10/17 Bethel 6:30 p.m.

10/19 Stadium 6:30 p.m.

10/24 Lincoln 6:30 p.m.

10/26 @Spanaway Lake 3:30 p.m.

FOOTBALL

09/01 Port Angeles 7 p.m.

09/08 Kalani (Hawaii) 7 p.m.

09/15 @Bonney Lake 7 p.m.

09/22 Stadium 7 p.m.

09/29 @Lakes 7 p.m.

10/06 Lincoln 7 p.m.

10/12 @Bethel 7 p.m.

10/20 Spanaway Lake 7 p.m.

10/27 @Wilson 7 p.m.

STADIUM TIGERS
VOLLEYBALL

09/05 Kent Meridian 7:15 p.m.

09/07 Annie Wright 7:15 p.m.

09/12 Lakes 7:15 p.m.

09/14 Lincoln 7:15 p.m.

09/18 @Mt. Tahoma 7:15 p.m.

09/21 Bethel 7:15 p.m.

09/25 @Spanaway Lake 7:15 p.m.

09/27 @Wilson 7:15 p.m.

10/02 @Bonney Lake 7:15 p.m.

10/04 @Lakes 7:15 p.m.

10/10 @Lincoln 7:15 p.m.

10/12 Mt. Tahoma 7:15 p.m.

10/17 @Bethel 7:15 p.m.

10/19 Spanaway Lake 7:15 p.m.

10/24 Wilson 7:15 p.m.

10/26 Bonney Lake 7:15 p.m.

GIRLS SOCCER

09/05 Central Kitsap 7:15 p.m.

09/09 Mt. Rainier 3 p.m.

09/12 Lakes 7:15 p.m.

09/14 @Lincoln 7 p.m.

09/19 @Spanaway Lake 7:30 p.m.

09/21 Bonney Lake 7:15 p.m.

09/26 Mt. Tahoma 7:15 p.m.

09/28 Wilson 7:15 p.m.

10/03 @Bethel 7:30 p.m.

10/05 @Lakes 7 p.m.

10/10 Lincoln 7:15 p.m.

10/12 Spanaway Lake 7:15 p.m.

10/17 @Bonney Lake 7:30 p.m.

10/19 @Mt. Tahoma 6:30 p.m.

10/24 @Wilson 7:15 p.m.

10/26 Bethel 7:15 p.m.

FOOTBALL

09/01 @Steilacoom 7 p.m.

09/08 Peninsula 7 p.m.

09/14 @Spanaway Lake 7 p.m.

09/22 @Mt. Tahoma 7 p.m.

09/29 Bonney Lake 7 p.m.

10/06 Bethel 7 p.m.

10/13 @Wilson 7 p.m.

10/20 Lakes 7 p.m.

10/27 @Lincoln 7 p.m.

WOODROW WILSON RAMS
VOLLEYBALL

09/05 Kentlake 7:15 p.m.

09/09 @Auburn MtnView 9 a.m.

09/12 @Bethel 7:15 p.m.

09/14 Spanaway Lake 7:15 p.m.

09/18 @Lincoln 7:15 p.m.

09/21 @Bonney Lake 7:15 p.m.

09/25 Lakes 7:15 p.m.

09/27 Stadium 7:15 p.m.

10/02 Mt. Tahoma 7:15 p.m.

10/04 Bethel 7:15 p.m.

10/10 @Spanaway Lake 7:15 p.m.

10/12 Lincoln 7:15 p.m.

10/17 Bonney Lake 7:15 p.m.

10/19 @Lakes 7:15 p.m.

10/24 @Stadium 7:15 p.m.

10/26 @Mt. Tahoma 7:15 p.m.

GIRLS SOCCER

09/05 @Tahoma 7:30 p.m.

09/07 @Kentlake 7:30 p.m.

09/12 @Spanaway Lake 5:30 p.m.

09/14 Bonney Lake 7:15 p.m.

09/19 Mt. Tahoma 7:15 p.m.

09/21 @Lakes 7 p.m.

09/26 @Bethel 7:30 p.m.

09/28 @Stadium 7:15 p.m.

10/03 Lincoln 7:15 p.m.

10/05 Spanaway Lake 7:15 p.m.

10/10 @Bonney Lake 7:30 p.m.

10/12 @Mt. Tahoma 6:30 p.m.

10/17 Lakes 7:15 p.m.

10/19 Bethel 7:15 p.m.

10/24 Stadium 7:15 p.m.

10/26 @Lincoln 7 p.m.

FOOTBALL

09/01 @Everett 7 p.m.

09/08 @Bremerton 7 p.m.

09/15 Lakes 7 p.m.

09/22 Spanaway Lake 7 p.m.

09/29 @Lincoln 7 p.m.

10/06 @Bonney Lake 7 p.m.

10/13 Stadium 7 p.m.

10/20 @Bethel 7 p.m.

10/27 Mt. Tahoma 7 p.m.

2A SOUTH PUGET SOUND LEAGUE

CLOVER PARK WARRIORS
VOLLEYBALL

09/07 Lakes 7:15 p.m.

09/12 Renton 7:15 p.m.

09/14 @Eatonville 7:15 p.m.

09/19 Tyee 7:15 p.m.

09/21 @Orting 7:15 p.m.

09/25 Highline 7:15 p.m.

09/27 River Ridge 7:15 p.m.

10/03 @Steilacoom 7:15 p.m.

10/05 @Renton 7:15 p.m.

10/10 Eatonville 7:15 p.m.

10/12 @Tyee 7:15 p.m.

10/16 Orting 7:15 p.m.

10/18 @Highline 7:15 p.m.

10/24 @River Ridge 7:15 p.m.

10/26 Steilacoom 7:15 p.m.

GIRLS SOCCER

09/05 @Foss 7 p.m.

09/07 @Renton 3:30 p.m.

09/12 Eatonville 7 p.m.

09/14 Tyee 7 p.m.

09/19 @Orting 7 p.m.

09/21 @Highline 7:30 p.m.

09/26 @River Ridge 5 p.m.

09/27 Steilacoom 7 p.m.

10/03 Renton 7 p.m.

10/05 @Eatonville 3:30 p.m.

10/10 @Tyee 3:30 p.m.

10/12 Orting 7 p.m.

10/17 Highline 7 p.m.

10/19 River Ridge 7 p.m.

10/23 @Steilacoom 7 p.m.

FOOTBALL

09/01 Lakewood 7 p.m.

09/08 @Renton 7 p.m.

09/15 Eatonville 7 p.m.

09/22 @Interlake 7 p.m.

09/29 @Orting 7 p.m.

10/06 Highline 7 p.m.

10/12 @River Ridge 7 p.m.

10/20 Steilacoom 7 p.m.

FIFE TROJANS
VOLLEYBALL

09/02 @ERHS Jamboree 8 a.m.

09/07 @Life Christian 7 p.m.

09/12 Washington 7:15 p.m.

09/14 @Foss 7:15 p.m.

09/18 Rogers 7:15 p.m.

09/19 Lindbergh 7:15 p.m.

09/21 @Franklin Pierce 7:15 p.m.

09/25 White River 7:15 p.m.

09/27 @Evergreen 7:15 p.m.

10/03 @Foster 7:15 p.m.

10/05 @Washington 7:15 p.m.

10/10 Foss 7:15 p.m.

10/12 @Lindbergh 7:15 p.m.

10/16 Franklin Pierce 7:15 p.m.

10/18 @White River 7:15 p.m.

10/24 Evergreen 7:15 p.m.

10/26 Foster 7:15 p.m.

GIRLS SOCCER

09/05 @Bethel 7:30 p.m.

09/07 @Washington 7 p.m.

09/09 Lewis & Clark 11 a.m.

09/12 Foss 7:15 p.m.

09/14 @Lindbergh 7:30 p.m.

09/19 Franklin Pierce 7:15 p.m.

09/21 @White River 7 p.m.

09/26 Evergreen 7:15 p.m.

09/28 @Foster 7:30 p.m.

10/03 Washington 7:15 p.m.

10/05 @Foss 6:30 p.m.

10/10 Lindbergh 7:15 p.m.

10/12 @Franklin Pierce 7 p.m.

10/17 White River 7:15 p.m.

10/19 @Evergreen 3:30 p.m.

10/23 Foster 7:15 p.m.

FOOTBALL

09/02 Pullman 10 a.m.

@Husky Stadium

09/08 Washington 7 p.m.

09/15 @Foss 7 p.m.

09/22 Lindbergh 7 p.m.

09/29 @Franklin Pierce 7 p.m.

10/06 White River 7 p.m.

10/13 Evergreen 7 p.m.

10/20 @Foster 7 p.m.

FRANKLIN PIERCE CARDINALS10/03 @Washington
7:15 p.m.

10/05 @Foss 7:15 p.m.
10/10 Lindbergh 7:15 p.m.
10/12 @White River 7:15 p.m.
10/16 @Fife 7:15 p.m.
10/18 Evergreen 7:15 p.m.
10/24 @Foster 7:15 p.m.
10/26 Washington 7:15 p.m.

GIRLS SOCCER

09/07 @Foss 6:30 p.m.
09/12 Lindbergh 7 p.m.
09/13 White River 7 p.m.
09/19 @Fife 7:15 p.m.
09/21 Evergreen 7 p.m.
09/26 @Foster 7:30 p.m.
09/28 Washington 7 p.m.
10/03 Foss 7 p.m.
10/05 @Lindbergh 7:30 p.m.
10/10 @White River 7 p.m.
10/12 Fife 7 p.m.
10/17 @Evergreen 3:30 p.m.
10/19 Foster 7 p.m.
10/23 @Washington 7 p.m.

FOOTBALL

09/01 @Tumwater 7 p.m.
09/08 Foss 7 p.m.
09/15 @Lindbergh 7 p.m.
09/22 White River 7 p.m.
09/29 Fife 7 p.m.
10/06 @Evergreen 7 p.m.
10/13 Foster 7 p.m.
10/20 @Washington 7 p.m.

HENRY FOSS FALCONS
VOLLEYBALL

09/06 @Mt. Tahoma 7:15 p.m.
09/12 @Franklin Pierce 7:15 p.m.
09/14 Fife 7:15 p.m.
09/19 @Evergreen 7:15 p.m.
09/21 Foster 7:15 p.m.
09/25 @Washington 7:15 p.m.
09/27 @White River 7:15 p.m.
10/03 Lindbergh 7:15 p.m.
10/05 Franklin Pierce 7:15 p.m.
10/10 @Fife 7:15 p.m.
10/12 Evergreen 7:15 p.m.
10/16 @Foster 7:15 p.m.
10/18 Washington 7:15 p.m.
10/24 White River 7:15 p.m.
10/26 @Lindbergh 7:15 p.m.

GIRLS SOCCER

09/05 Clover Park 7 p.m.
09/06 @Lincoln 5 p.m.
09/07 Franklin Pierce 6:30 p.m.
09/12 @Fife 7:15 p.m.
09/14 Evergreen 6:30 p.m.
09/19 Foster 6:30 p.m.
09/21 Washington 6:30 p.m.
09/26 White River 6:30 p.m.
09/28 Lindbergh 6:30 p.m.
10/03 @Franklin Pierce 7 p.m.
10/05 Fife 6:30 p.m.
10/10 @Evergreen 3:30 p.m.
10/12 @Foster 7:30 p.m.
10/17 @Washington 7 p.m.
10/19 @White River 7 p.m.
10/23 @Lindbergh 5:30 p.m.

FOOTBALL

08/31 South Delta 7 p.m.
09/08 @Franklin Pierce 7 p.m.
09/15 Fife 7 p.m.
09/22 @Evergreen 8 p.m.
09/29 Foster 7 p.m.
10/06 @Washington 7 p.m.
10/13 White River 7 p.m.
10/20 Lindbergh 7 p.m.

WASHINGTON PATRIOTS
VOLLEYBALL

09/06 Decatur 6:30 p.m.
09/12 @Fife 7:15 p.m.
09/14 Evergreen 7:15 p.m.
09/19 @Foster 7:15 p.m.
09/21 @White River 7:15 p.m.
09/23 TPCVOB Invite 8 a.m.
09/25 Foss 7:15 p.m.
09/27 @Lindbergh 7:15 p.m.
10/03 Franklin Pierce 7:15 p.m.
10/05 Fife 7:15 p.m.
10/10 @Evergreen 7:15 p.m.
10/12 Foster 7:15 p.m.
10/16 White River 7:15 p.m.
10/18 @Foss 7:15 p.m.
10/24 Lindbergh 7:15 p.m.
10/26 @Franklin Pierce 7:15 p.m.

GIRLS SOCCER

09/05 Mt. Tahoma 7 p.m.
09/07 Fife 7 p.m.
09/12 @Evergreen 3:30 p.m.
09/14 Foster 7 p.m.
09/19 White River 7 p.m.
09/21 @Foss 6:30 p.m.
09/26 Lindbergh 7 p.m.
09/28 @Franklin Pierce 7 p.m.
10/03 @Fife 7:15 p.m.
10/05 Evergreen 7 p.m.
10/10 @Foster 7:30 p.m.
10/12 @White River 7 p.m.
10/17 Foss 7 p.m.
10/19 @Lindbergh 5:30 p.m.
10/23 Franklin Pierce 7 p.m.

FOOTBALL

09/01 Sultan 7 p.m.
09/08 @Fife 7 p.m.
09/15 Evergreen 7 p.m.
09/22 @Foster 7 p.m.
09/29 @White River 7 p.m.
10/06 Foss 7 p.m.
10/13 @Lindbergh 7 p.m.
10/20 Franklin Pierce 7 p.m.

2B PACIFIC LEAGUE
LIFE CHRISTIAN EAGLES VOLLEYBALL

09/07 Fife 7 p.m.
09/11 Cascade Christian 7 p.m.
09/14 Todd Beamer 7 p.m.
09/16 @Adna Invite 9 a.m.
09/18 @Vashon 5:45 p.m.
09/20 @NW Christian 7 p.m.
09/23 @Friday Harbor 1 p.m.
09/27 @Chief Leschi 7 p.m.
10/03 Willapa Valley 7 p.m.
10/04 @Raymond 7 p.m.
10/10 @Charles Wright 5:45 p.m.
10/11 North Beach 7 p.m.
10/17 @Ilwaco 7 p.m.
10/19 NW Christian 7 p.m.
10/23 @South Bend 7 p.m.
10/25 Ocosta 7 p.m.

GIRLS SOCCER

09/11 @Winlock 6 p.m.
09/13 Ocosta 6 p.m.
09/18 Toledo 6 p.m.
09/20 Kalama 6 p.m.
09/25 Onalaska 6 p.m.
09/27 Adna 6 p.m.
10/02 Napavine 6 p.m.
10/04 Winlock 6 p.m.
10/09 @Ocosta 6 p.m.
10/11 @Toledo 6 p.m.
10/16 @Kalama 6 p.m.
10/18 @Onalaska 6 p.m.
10/23 Adna 6 p.m.
10/25 @Napavine 6 p.m.

FOOTBALL

09/01 @Concrete 7 p.m.
09/09 North Beach 7 p.m.
09/15 Onalaska 7 p.m.
09/23 Adna 7 p.m.
09/30 Darrington 2 p.m.
10/06 @Napavine 7 p.m.
10/14 Rainier 7 p.m.
10/20 @Chief Leschi 7 p.m.
10/28 Morton White Pass 7 p.m.

1B SEA-TAC LEAGUE
TACOMA BAPTIST CRUSADERS
VOLLEYBALL

09/11 Rainier 6:15 p.m.
09/12 @Seattle Lutheran 6 p.m.
09/14 Quilcene 4:30 p.m.
09/19 @Auburn Adventist 6:30 p.m.
09/21 Crosspoint 6:15 p.m.
09/23 @Raymond Invite 9 a.m.
09/25 @Chief Leschi 5:45 p.m.
09/26 @Rainier Christian 6 p.m.
09/28 Christian Faith 6:15 p.m.
10/03 @NW Yeshiva 6:30 p.m.
10/05 Mt. Rainier Lutheran 6:15 p.m.
10/10 @Pope John Paul II 6 p.m.
10/16 Evergreen Lutheran 6:15 p.m.
10/17 PS Adventist 6:15 p.m.
10/21 NW Christian 2:20 p.m.

BOYS SOCCER

09/12 Auburn Adventist 4 p.m.
09/15 PS Adventist 3 p.m.
09/18 @Crosspoint 4 p.m.
09/22 @Life Christian 4 p.m.
09/25 @PS Adventist 4:30 p.m.
09/26 Mt. Rainier Lutheran 4 p.m.
10/02 @Ev. Lutheran 3 p.m.
10/05 Christian Faith 4 p.m.
10/09 @Auburn Adventist 3 p.m.
10/12 Life Christian 4 p.m.
10/16 Crosspoint 4 p.m.
10/19 Mt. Rainier Lutheran 3:30 p.m.
10/23 Evergreen Lutheran 3:30 p.m.
10/26 @Christian Faith 3:30 p.m.

FOOTBALL

09/02 @Crescent 2 p.m.
09/09 @Wishkah Valley 1 p.m.
09/15 @Lummi Nation 7 p.m.
09/23 Dufur (Ore.) 7 p.m.
09/30 Evergreen Lutheran 7 p.m.
10/07 @Quilcene 1 p.m.
10/14 Rainier Christian 7 p.m.
10/21 Seattle Lutheran 7 p.m.
10/26 @Muckleshoot 5 p.m.

VOLLEYBALL

09/06 Eatonville 7:15 p.m.

09/12 Foss 7:15 p.m.

09/14 @Lindbergh 7:15 p.m.

09/19 White River 7:15 p.m.

09/21 Fife 7:15 p.m.

09/25 @Evergreen 7:15 p.m.

09/27 Foster 7:15 p.m.

Leave a Reply