TACOMA AREA PREP BASKETBALL SCHEDULES

0

TACOMA AREA PREP BASKETBALL SCHEDULES

GIRLS

4A SOUTH PUGET SOUND LEAGUE

BELLARMINE PREP

12/15  OLYMPIA                     7 P.M.

12/19  @SOUTH KITSAP        7 P.M.

12/20  @GRAHAM-K              7 P.M.

12/28  @CENTRAL VALLEY    6 P.M.

12/29  @SUNNYSIDE             12 P.M.

12/30  @MOSES LAKES         9 A.M.

01/03  SUMNER                     7 P.M.

01/05  @EMERALD RIDGE      7 P.M.

01/09  @CURTIS                    7 P.M.

01/11  GRAHAM-K                 7 P.M.

01/16  @ROGERS                  7 P.M.

01/19  PUYALLUP                   7 P.M.

01/23  @OLYMPIA                 7 P.M.

01/26  SOUTH KITSAP           7 P.M.

01/30  @SUMNER                 7 P.M.

02/01  EMERALD RIDGE         7 P.M

 

CURTIS

12/15  SUMNER                     7 P.M.

12/19  @EMERALD RIDGE      7 P.M.

12/28  WILSON                     7 P.M.

12/29  LAKES                        7 P.M.

01/05  GRAHAM-K                 7 P.M.

01/09  BELLARMINE PREP      7 P.M.

01/11  @ROGERS                  7 P.M.

01/13  PUYALLUP                   7 P.M.

01/15  @STEWART INVITE     TBD

01/17  @OLYMPIA                 7 P.M.

01/19  SOUTH KITSAP           7 P.M.

01/23  @SUMNER                 7 P.M.

01/26  EMERALD RIDGE        7 P.M.

02/01  @GRAHAM-K             7 P.M.

 

3A PIERCE COUNTY LEAGUE

LINCOLN

12/15  @WILSON                  7 P.M.

12/19  DAVIS                        4 P.M.

12/29  @RAINIER BEACH       7 P.M.

01/03  SPANAWAY LAKE         7 P.M.

01/05  @BETHEL                   7 P.M.

01/10  LAKES                       7 P.M.

01/12  MT. TAHOMA              7 P.M.

01/13  BLANCHET @WILSON 5 P.M.

01/15  STEWART INVITE        TBD

01/17  @STADIUM                7 P.M.

01/19  BONNEY LAKE            7 P.M.

01/24  WILSON                    7 P.M.

01/26  @SPANAWAY LAKE     7 P.M.

01/30  BETHEL                     7 P.M.

02/01  @LAKES                    7 P.M.

 

MT. TAHOMA

12/15  @LAKES                      7 P.M.

12/29  @BISHOP BLANCHET   7 P.M.

01/03  WILSON                      7 P.M.

01/05  STADIUM                    7 P.M.

01/10  @BONNEY LAKE          7 P.M.

01/12  @LINCOLN                  7 P.M.

01/17  SPANAWAY LAKE         7 P.M.

01/19  @BETHEL                   7 P.M.

01/24  LAKES                        7 P.M.

01/26  @WILSON                  7 P.M.

01/30  @STADIUM                 7 P.M.

02/01  BONNEY LAKE             7 P.M.

 

STADIUM

12/15  BETHEL                       7 P.M.

12/16  HENRY FOSS               3 P.M.

12/18  @RIVER RIDGE           7 P.M.

12/22  PENINSULA                 3 P.M.

12/29  DECATUR                    1 P.M.

01/03  LAKES                        7 P.M.

01/05  @MT. TAHOMA            7 P.M.

01/10  WILSON                     7 P.M.

01/12  @BONNEY LAKE         7 P.M.

01/17  LINCOLN                    7 P.M.

01/19  SPANAWAY LAKE        7 P.M.

01/24  @BETHEL                  7 P.M.

01/26  @LAKES                    7 P.M.

01/30  MT. TAHOMA              7 P.M.

02/01  @WILSON                 7 P.M.

 

WILSON

12/15  LINCOLN                     7 P.M.

12/22  CHIEF SEALTH             5 P.M.

12/28  @CURTIS                    7 P.M.

01/03  @MT. TAHOMA            7 P.M.

01/05  SPANAWAY LAKE        7 P.M.

01/10  @STADIUM                7 P.M.

01/12  BETHEL                      7 P.M.

01/13  TIMBERLINE               8 P.M.

01/17  BONNEY LAKE            7 P.M.

01/19  LAKES                       7 P.M.

01/24  @LINCOLN                7 P.M.

01/26  MT. TAHOMA              7 P.M.

01/30  @SPANAWAY LAKE    7 P.M.

02/01  STADIUM                  7 P.M.

 

2A SOUTH PUGET SOUND LEAGUE

HENRY FOSS

12/15  @FOSTER                   7 P.M.

12/16  @STADIUM                 3 P.M.

12/18  SHELTON                    7 P.M.

12/19  WASHINGTON             7 P.M.

12/21  @CAPITAL                   5 P.M.

01/02  EMERALD RIDGE         7 P.M.

01/03  @WHITE RIVER          7 P.M.

01/05  LINDBERGH                7 P.M.

01/09  FRANKLIN PIERCE       5 P.M.

01/12  EVERGREEN                7 P.M.

01/16  @FIFE                         7 P.M.

01/19  @WASHINGTON          7 P.M.

01/23  FOSTER                      7 P.M.

01/26  WHITE RIVER              7 P.M.

01/30  @LINDBERGH             7 P.M.

 

2B PACIFIC LEAGUE

LIFE CHRISTIAN

12/15  ILWACO                       5 P.M.

12/19  @NW CHRISTIAN         5 P.M.

12/21  @SOUTH BEND            5 P.M.

01/03  @OCOSTA                   7 P.M.

01/06  @CHIEF LESCHI           7 P.M.

01/09  WILLAPA VALLEY          5 P.M.

01/10  CHIEF LESCHI              6 P.M.

01/13  RAYMOND                   1 P.M.

01/19  @NORTH BEACH         5 P.M.

01/22  @WILLAPA VALLEY      5 P.M.

01/25  @ILWACO                   7 P.M.

01/26  NW CHRISTIAN           7 P.M.

01/29  SOUTH BEND              5 P.M.

02/02  OCOSTA                      5 P.M.

 

CHIEF LESCHI

12/16  @OCOSTA                   6 P.M.

12/21  WILLAPA VALLEY         5 P.M.

01/03  @RAYMOND               7 P.M.

01/06  LIFE CHRISTIAN          5 P.M.

01/10  @LIFE CHRISTIAN       6 P.M.

01/11  NORTH BEACH            5 P.M.

01/12  @ILWACO                   5 P.M.

01/16  NW CHRISTIAN           5 P.M.

01/20  SOUTH BEND              5 P.M.

01/25  OCOSTA                     5 P.M.

01/29  @WILLAPA VALLEY     7 P.M.

01/31  RAYMOND                  5 P.M.

 

1B SEA-TAC LEAGUE

TACOMA BAPTIST

12/16  GRACE ACADEMY       6 P.M.

12/18  @MR LUTHERAN        6 P.M.

12/21  SEATTLE LUTHERAN   4 P.M.

12/30  LAKE QUINALT           6 P.M.

01/03  NW YESHIVA             6 P.M.

01/05  THREE RIVERS CHR.  6 P.M.

01/08  @POPE JOHN PAUL    5 P.M.

01/10  @MUCKLESHOOT      5 P.M.

01/12  @EV. LUTHERAN        6 P.M.

01/15  PS ADVENTIST          6 P.M

01/17  QUILCENE                6 P.M.

01/19  POPE JOHN PAUL      6 P.M.

01/26  @SHORELINE CHR.   5 P.M.

01/27  CROSSPOINT            6 P.M.

01/30  MR LUTHERAN          6 P.M.

 

BOYS

4A SOUTH PUGET SOUND LEAGUE

BELLARMINE PREP

12/15  @OLYMPIA                 7 P.M.

12/19  SOUTH KITSAP           7 P.M.

12/21  GRAHAM-K                 7 P.M.

12/27  @ST. IGNATIUS          TBD

12/28  @ST. IGNATIUS          TBD

12/29  @ST. IGNATIUS          TBD

01/03  @SUMNER                 7 P.M.

01/05  EMERALD RIDGE        7 P.M.

01/09  CURTIS                     7 P.M.

01/11  @GRAHAM-K              7 P.M.

01/16  ROGERS                    7 P.M.

01/19  @PUYALLUP               7 P.M.

01/23  OLYMPIA                    7 P.M.

01/26  @SOUTH KITSAP        7 P.M.

01/30  SUMNER                    7 P.M.

02/01  @EMERALD RIDGE     7 P.M.

 

CURTIS

12/15  @SUMNER                 7 P.M.

12/19  EMERALD RIDGE        7 P.M.

12/21  CAMAS                      7 P.M.

12/22  WINTER CLASSIC        TBD

12/23  WINTER CLASSIC        TBD

12/30  @SKYVIEW                7 P.M.

01/05  @GRAHAM-K             7 P.M.

01/09  @BELLARMINE PREP  7 P.M.

01/11  ROGERS                   7 P.M.

01/13  @PUYALLUP              7 P.M.

01/16  OLYMPIA                   7 P.M.

01/19  @SOUTH KITSAP       7 P.M.

01/23  SUMNER                   7 P.M.

01/26  @EMERALD RIDGE     7 P.M.

02/01  GRAHAM-K                7 P.M.

 

3A PIERCE COUNTY LEAGUE

LINCOLN

12/15  WILSON                      7 P.M.

01/03  @SPANAWAY LAKE      7 P.M.

01/05  BETHEL                       7 P.M.

01/10  @LAKES                      7 P.M.

01/12  @MT. TAHOMA             7 P.M.

01/17  STADIUM                    7 P.M.

01/19  @BONNEY LAKE          7 P.M.

01/24  @WILSON                   7 P.M.

01/26  SPANAWAY LAKE         7 P.M.

01/30  @BETHEL                   7 P.M.

02/01  LAKES                        7 P.M.

 

MT. TAHOMA

12/15  LAKES                        7 P.M.

12/19  @LAKE WASH.            7 P.M.

01/03  @WILSON                   7 P.M.

01/05  @STADIUM                 7 P.M.

01/08  GRAHAM-K                 7 P.M.

01/10  BONNEY LAKE             7 P.M.

01/12  LINCOLN                    7 P.M.

01/15  @SHOWARE CTR        10:30 P.M.

01/17  @SPANAWAY LAKE      7 P.M.

01/19  BETHEL                      7 P.M.

01/24  @LAKES                     7 P.M.

01/26  WILSON                     7 P.M.

01/30  STADIUM                   7 P.M.

02/01  @BONNEY LAKE         7 P.M.

 

STADIUM

12/15  @BETHEL                    7 P.M.

01/03  @LAKES                      7 P.M.

01/05  MT. TAHOMA               7 P.M.

01/10  @WILSON                   7 P.M.

01/12  BONNEY LAKE             7 P.M.

01/17  @LINCOLN                  7 P.M.

01/19  @SPANAWAY LAKE      7 P.M.

01/24  BETHEL                      7 P.M.

01/26  LAKES                        7 P.M.

01/30  @MT. TAHOMA            7 P.M.

02/01  WILSON                      7 P.M.

 

WILSON

12/15  @LINCOLN                 7 P.M.

12/21  @SHOWARE CTR.       5 P.M.

12/22  GONZAGA PREP         7 P.M.

01/03  MT. TAHOMA              7 P.M.

01/05  @SPANAWAY LAKE    7 P.M.

01/10  STADIUM                  7 P.M.

01/12  @BETHEL                 7 P.M.

01/17  @BONNEY LAKE       7 P.M.

01/19  @LAKES                  7 P.M.

01/24  LINCOLN                 7 P.M.

01/26  @MT. TAHOMA         7 P.M.

01/30  SPANAWAY LAKE      7 P.M.

02/01  @STADIUM              7 P.M.

 

2A SOUTH PUGET SOUND LEAGUE

HENRY FOSS

12/15  FOSTER                       7 P.M.

12/19  @WASHINGTON           7 P.M.

12/21  @CURTIS CLASSIC       4 P.M.

12/22  @CURTIS CLASSIC      TBD

12/23  @CURTIS CLASSIC      TBD

01/03  WHITE RIVER              7 P.M.

01/05  @LINDBERGH             7 P.M.

01/09  FRANKLIN PIERCE       7 P.M.

01/12  @EVERGREEN            7 P.M.

01/16  FIFE                          7 P.M.

01/19  WASHINGTON           7 P.M.

01/23  @FOSTER                 7 P.M.

01/26  @WHITE RIVER         7 P.M.

01/30  LINDBERGH              7 P.M.

 

2B PACIFIC LEAGUE

LIFE CHRISTIAN

12/15  ILWACO                     7 P.M.

12/19  @NW CHRISTIAN       7 P.M.

12/21  @SOUTH BEND          7 P.M.

12/27  @CHELAN CLASSIC     TBD

12/28  @CHELAN CLASSIC     TBD

01/03  @OCOSTA                  5 P.M.

01/06  @CHIEF LESCHI         7 P.M.

01/09  WILLAPA VALLEY        7 P.M.

01/12  @RAYMOND               7 P.M.

01/16  @ILWACO                  7 P.M.

01/19  @NORTH BEACH        7 P.M.

01/22  @WILLAPA VALLEY     7 P.M.

01/26  NW CHRISTIAN           7 P.M.

01/29  SOUTH BEND              7 P.M.

02/02  OCOSTA                      7 P.M.

 

CHIEF LESCHI

12/15  OCOSTA                     7 P.M.

12/21  WILLAPA VALLEY        7 P.M.

12/28  @LUMMI                    TBD

01/04  RAYMOND                 7 P.M.

01/06  LIFE CHRISTIAN        7 P.M.

01/09  @NORTH BEACH        7 P.M.

01/12  @ILWACO                  7 P.M.

01/18  NW CHRISTIAN          7 P.M.

01/20  SOUTH BEND             7 P.M.

01/23  @OCOSTA                 7 P.M.

01/29  @WILLAPA VALLEY     7 P.M.

02/01  @RAYMOND               7 P.M.

 

1B SEA-TAC LEAGUE

12/16  PROVIDENCE             7 P.M.

12/18  @MR LUTHERAN        7 P.M.

12/21  SEA. LUTHERAN        5 P.M.

12/30  LAKE QUINALT          7 P.M.

01/03  NW YESHIVA            7 P.M.

01/05  THREE RIVERS CHR.  7 P.M.

01/08  @POPE JOHN PAUL    7 P.M.

01/10  @MUCKLESHOOT       7 P.M.

01/12  @EVER. LUTHERAN    7 P.M.

01/15  PS ADVENTIST           7 P.M.

01/17  QUILCENE                 7 P.M.

01/19  POPE JOHN PAUL       7 P.M.

01/25  @CHRISTIAN FAITH   6 P.M.

01/27  CROSSPOINT            7 P.M.

01/30  MR LUTHERAN           7 P.M.

Subscribe to our newsletter

To stay updated with all the latest news, and offers.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.